iphone-china-unicom

Chiński rynek znany raczej z niechęci do marki Apple oraz Nokia – przypomnijmy sobie dwa falstarty tych marek i szybkie odwrócenie się od azjatyckiego potentata. Tymczasem iPhone sprzedaje się w tym kraju powyżej oczekiwań – 100 000 sprzedanych telefonów tylko przez jedną sieć komórkową – China Unicom to wynik, na który czekała z pewnością amerykańska marka.

Jednak wynik nie byłby na tyle dobry, gdyby nie przedział czasowy w który osiągnięto sprzedaż ponad 100 000 modeli iPhone – sprzedaż rozpoczęła się 30 października, czyli ponad miesiąc temu. I w tym właśnie czasie sprzedano 100 tyś telefonów z logiem jabłuszka. Jeśli jednak zestawić to z danymi płynącymi z USA, gdzie w pierwsze 30 godzin sprzedano 270 000 iPhone’ów w 2007 roku to liczba 100 000 osiągnięta w ponad miesiąc nie wygląda już tak pięknie.

Niemniej jednak, Chiny to bardzo ważny gracz na mobilnej mapie świata i nie można się od niego odwracać. Ekspansję na chiński rynek przygotowuje właśnie Nokia – chce zdobyć chociaż część z tego jakże ważnego tortu – zobaczymy jak to wyjdzie w przyszłości.

Be Sociable, Share!