google-goggles

Google Goggles to najnowsza wyszukiwarka skierowana do telefonów z systemem Android. Nie jest to normalna wyszukiwarka, jaką znamy z Google lecz wyszukiwarka stawiająca nie na wpisany w nią tekst, a na identyfikację miejsca, obrazu, loga, książki, danych kontaktowych czy też wina.

Tak więc wachlarz możliwości wyszukiwarki Google Goggles jest rozbudowany. A sam fakt wyszukiwania danych informacji poprzez aparat w telefonie jest innowacyjny i jak dotąd wykorzystywany jedynie w pojedynczych aplikacjach na iPhone’a.

Jak wyglądać będzie wyszukiwarka Google Goggles w polskich warunkach – niestety na chwilę obecną można jedynie przypuszczać, że nie do końca będzie ona zintegrowana z polskimi kawiarniami, językiem na wizytówkach czy też obrazami znanych polskich malarzy. Google stawia na zasięg światowy, tak więc Goggles z pewnością zidentyfikuje Wieże Eifla, ale może mieć problemy z identyfikacją Jasnej Góry w Częstochowie. Możliwe, że zasięg wyszukiwarki będzie się zwiększał wraz z jej rozpowszechnieniem, ale do tego potrzebna jest integracja z innymi systemami stosowanymi w telefonach komórkowych (Symbian, iPhone OS itp.).

Google Goggles znajdziecie w Android Market.

Via

Be Sociable, Share!