xperia-x10

Sony Ericsson wczoraj zaprezentował swój najnowszy model telefonu XPERIA X10. Jest to pierwszy model telefonu z logiem Sony Ericsson, który dołączył do powiększającej się rodziny telefonów wyposażonych w system Android. Ponadto model ten został oparty na nowoczesnej platformie UX, która jest niczym innym jak wzbogaconą i zmodyfikowaną platformą Open OS.

To czym przede wszystkim zachwyca nowy Sony Ericsson XPERIA X10 to połączenie świetnego design z wyświetlaczem 4 cale na czele wraz z zaawansowaną grafiką i możliwościami multimedialnymi. Dobrze wróży także szybkość działania telefonu, którą zapewnia procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250 – 1GHz.

xperia-x10-00

Sony Ericsson XPERIA X10 został także wyposażony w łączność HSDPA, aparat fotograficzny 8,1 megapiksela z autofokusem i lampą typu LED. Aparat posiada także wiele innych ciekawych funkcji, jak choćby: cyfrowy zoom 16x; stabilizator zdjęcia, video; Geo tagging. Oczywiście posiada także nawigację GPS i wbudowany akcelerometr, odtwarzacz MP3, radio z RDS-em, stereo Bluetooth. Fani Internetu powinni być także zadowoleni z WiFi i licznych aplikacji i widgetów umożliwiających bezpośrednią komunikację z takimi portalami, jak: YouTube, Facebook czy Twitter. Oczywiście system Android to także powiązanie możliwości telefonu z internetowymi aplikacjami Googli, tak więc znajdziemy tutaj: Android Market – wirtualny sklep Androida, Gmail, Google Calendar, Google Maps with Street View, Google Media Uploader, mobilną wyszukiwarkę Google, Google Talk, Google Voice. Jak widać Android na dobre promuje swoje J

Sony Ericsson XPERIA X10 działa w następujących sieciach GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900; UMTS HSPA 800/1900/2100. Telefon występuje w dwóch kolorach – Sensuous Black (czarny) oraz Luster White (biały). Dostępność najnowszej zabawki określa się na pierwszy kwartał 2010 roku, jednakże na samym początku XPERIA X10 będzie dostępna tylko w Japonii.

xperia-x10-01

Be Sociable, Share!