Reklama Na BlogachPowoli zbliża się okres by wyruszyć na narty czy też ukochany przez niektórych snowboard. Warto sobie przypomnieć zatem kilka podstawowych spraw związanych z bezpieczeństwem oraz jak najlepiej przygotować nasz sprzęt do zimowych szusów.

Jeśli kochamy narty warto pomyśleć wcześniej by je odpowiednio przygotować do jazdy, a w przypadku gdy ich nie mamy odwiedzić sklep z nartami. Praktycznie każdy sklep z nartami posiada na miejscu swój serwis, gdzie spokojnie będziemy mogli podreperować nasze narty.

Podobnie, jak w przypadku tych, co uwielbiają narty,  ma się sytuacja gdy kochamy snowboard. Przed pierwszymi ruchami na naszej desce warto pomyśleć o tym, żeby przygotować sobie odpowiednio nasz warsztat umiejętności, jak i odwiedzić serwis narciarski w którym możemy „nasmarować” naszą dechę – by lepiej śmigała po świeżym puchu.

Pamiętajmy jednak, że nieuważna jazda oraz jeżdżenie po nie wyznaczonych do tego celu drogach jest bardzo niebezpieczna. Można powiedzieć, że w górach niebezpieczeństwo czyha z dwóch stron – w postaci samego człowieka – który jeździ nieuważnie i niedostosowuje swoich możliwości do panujących warunków oraz w postaci natury, która w przypadku lawiny staje się nieubłagana.

Be Sociable, Share!