nokia-n900-pictures

Nokia N900 to najbardziej zaawansowany model telefonu wyprodukowanego przez fińskiego producenta. To czym wyróżnia się przede wszystkim nowy model Nokii to nowa platforma Maemo, którego twórcy związani są nacodzienień z firmą Linux.

Nokia N900 została zaprezentowana na targach CTIA i odrazu wzbudziła wiele emocji wśród znawców tematu. Nokia N900 będzie należała do rodziny Tabletów, gdzie kładzony jest duży nacisk na możliwości internetowe telefonu. Z praktycznego punktu widzenia można stwierdzić, że funkcja dzwonienia staje się tylko małym dodatkiem tego potężnego urządzenia.

Tablet Nokia N900 został wyposażony w pamięć wewnętrzną 32GB – to bardzo dobry wynik, który można dodatkowo powiększyć podwójnie – do 64GB poprzez dołożenie pamięci zewnętrznej kartami MicroSD. Oczywiście w N900 nie mogło także zabraknąć WiFi czy GPS, ponadto obsługuje telefonię VoiP, co nie jest wielkim wyczynem w przypadku posiadania telefonu z WiFi – wystarczy odpowiedni program – np. Fring. Jak widać na poniższym video Nokia N900 będzie wyposażona w klawiaturę typu QWERTY oraz ekran o przekątnej 3,5 cala (480 x 800 pikseli).

Nowy tablet zawitał na rynek europejski w tym miesiącu i będzie kosztować ponad 2000zł (550 euro).

Via

Be Sociable, Share!