skype1

iPhone doczekał się wreszcie Skypa. Droga do połączenia tych dwóch światowych gigantów trwała dosyć długo. Przypomnijmy, że niedawno Skype wypuścił wersję Beta przeznaczoną dla telefonów z systemem Windows Mobile. Niestety iPhonowi nie było dane zintegrowania Skype z tym modelem telefonu do teraz. Co jednak cieszy to aplikacja ta jest przeznaczona zarówno dla Skype 3G, jak i dla iPod Touch 2G.

Co oferuje najnowszy Skype na iPhone?

Nie znajdziemy tutaj jakiś większych nowości czy udoskonalenia – w porównaniu do wersji PC Skype jest ona okrojona, ale trzeba mieć na względzie, że jest to aplikacja mobilna. Poprzez komunikator możemy oczywiście dzwonić, jak i odbierać rozmowy, a także czatować. Niestety aplikacja ta łączy się tylko poprzez WiFi, a więc żeby móc swobodnie korzystać z tej aplikacji dla przykładu w domu potrzebny Nam będzie dostęp do sieci WiFi. Można się domyśleć, że jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie na które nalegają przede wszystkim sieci telefonii komórkowej.

Jak jednak zapowiadają twórcy klienta dla iPhona nie jest to ostateczna wersja oprogramowania – ma ona być cały czas aktualizowana i wzbogacana o nowe funkcje – również te, które są Nam znane z wersji komputerowej – np. przesyłanie pików wewnątrz sieci Skype.

Aplikację możemy pobrać w Apple Store.

Oto zrzuty ekranu przedstawiające Skype na iPhonie.

skype_5_2.png skype_14.png skype_13_2.png skype_12_2.png skype_1.pngskype_8_2.png

Polecamy także:

iPhone skoryguje Twoją wadę postawy

Gadu-Gadu mobilny komunikator teraz na iPhone

Skype 3.0 – nowa aplikacja dla telefonów z Windows Mobile

Be Sociable, Share!