iphone-1-milion

Sprzedaż telefonu iPhone 3G S jest rzeczywiście imponująca – w pierwszy weekend sprzedaży, czyli od 19 -21 czerwca sprzedano ponad milion telefonów. Oczywiście trzeba mieć to na względzie, że sprzedaż ta obejmuje wszystkie kraje do jakich trafił, oraz to, że iPhone w USA to już nie tylko trend, to niemalże kult czy religia. W Wielkiej Brytanii w piątek przed salonem Apple nie było żadnych kolejek, podczas gdy w USA przed salonami trzeba było ustawiać metalowe bramki by nikomu nie stała się krzywda w drodze po swojego ukochanego iPhone’a.

Tym samym nowy model telefonu Apple wyrasta na kolejnego giganta, który ma zdetronizować modele Nokii z zaszczytnego pierwszego miejsca wśród sprzedawanych telefonów, a w USA Blackberry, który od pewnego czasu sprzedawał się lepiej niż iPhone 3G.

Firma Apple podała także, że najnowsze oprogramowanie iPhone OS 3.0, które zostało zaprezentowane 8 czerwca pobrano 6 milionów razy tylko w pierwsze 5 dni od premiery – kolejny pokłon w stronę Apple. A liczba aplikacji dostępnych w App Store wynosi już 50 tyś.

Przyznać trzeba, że liczby jakie przedstawiła firma Apple są imponujące.

Via

Be Sociable, Share!