iphone-3g-vs-iphone-3gs-picture

iPhone 3g, to produkt wypuszczony przez firmę Apple w zeszłym roku, który całkowicie zdominował rynek telefonów komórkowych w 2008 roku i wyznaczył nowe trendy i standardy w telefonii komórkowej. Wczoraj natomiast został zaprezentowany najnowszy iPhone 3Gs, który jest ponoć 2 razy szybszy od swego poprzednika – stąd dodatek w nazwie „s”. Nowe jabłuszko pojawi się wraz z ulepszonym softem 3.0, a także szeregiem nowych rozwiązań.

Przyjrzyjmy się bliżej czym różni się nowy iPhone 3GS od standardowego już iPhone’a 3G.

Cena: nowy iPhone 3Gs będzie kosztował 199$ w wersji 16GB oraz 299$ w wersji z pamięcią 32GB, koszt starego już modelu iPhone 3G wyniesie 99$. Takie są sugerowane ceny, więc nie można powiedzieć, że w Polsce iPhone 3Gs będzie kosztował ok. 700zł.

Aparat fotograficzny: iPhone 3G posiadał aparat 2 megapiksele bez możliwości nagrywania filmów. Nowy iPhone to 3 megapiksele z możliwością nagrywania filmów oraz z autofocus’em.

Nowe dodatki: W iPhonie 3G nowością była możliwość kopiowania, wycinania i wklejania tekstu, usługa Voice Memos, Landscape Keyboard, a także usługa wysyłania MMS-ów, która jednak zostanie wprowadzona dopiero teraz. iPhone 3Gs to nowy soft 3.0, kompas, Voice Control, MMS, Spotlight Search i wiele, wiele innych aplikacji, które zostały wczorajszego wieczoru (polskiego czasu) ogłoszone na konferencji WWDC.

Kolory: iPhone 3G to brak możliwości wyboru koloru obudowy – standardowy czarny kolor. iPhone 3Gs ma możliwość wyboru pomiędzy kolorem biały i czarnym. Sądzę, że biały iPhone będzie prezentował się świetnie.

Bateria: Starszy model jabłuszka to możliwość rozmowy przez 5 godz. (3G), nowy pod tym względem niczym się nie różni – także 5 godz. Czas czuwania zarówno w jednym, jak i drugim to 300 godz. Używanie Internetu 3G: iPhone 3G (5 godz.) i nowy iPhone 3Gs również 5 godz, Internet WiFi: iPhone 3G (6 godz.) natomiast iPhone 3Gs to już 9 godz. I na koniec zużycie baterii podczas odtwarzania video: 7 godz. (i3g) i 10 godz. (i3Gs). Firma Apple podczas wczorajszej konferencji zachwała znacznie lepszą baterie nowego telefonu, wychodzi jednak na to, że jest ona tylko trochę lepsza od tej, w starszej wersji telefonu.

Spójrzmy na zdjęcia, jak wygląda bardziej szczegółowe porównanie tych dwóch iPhoneów – iPhone 3G kontra iPhone 3Gs.

iphone-3g-vs-iphone-3gs

vsiphones

Via

Be Sociable, Share!