mobile-gallery

Jak będzie wyglądała telefonia komórkowa za rok czy dwa? – powiem szczerze, że nawet w tak relatywnie krótkim czasie ciężko jest to przewidzieć, nie mówiąc już o dłuższej perspektywie. A jednak na Świecie są i tacy wizjonerzy, którzy poprzez swoje badania wiedzą jaki trend przyjmie rynek telefonów komórkowych.

Wątpliwości mieć nie można – będzie to trend wzrostowy. Jak można zobaczyć na filmiku pokazanym przez MOCOM 2020 (projekt rozwoju telefonii komórkowej do roku 2020) telefony już w niedługim czasie mogą zastąpić komputery. Będzie to pewnego rodzaju ewolucja, ale i kontynuacja pewnego trendu – zamiana komputera osobistego na przenośne, małe urządzenie, które będzie pełnić te same funkcje (taką rolę możliwe, że w najbliższym czasie pełnić będzie dla Nas telefon komórkowy). To, że wzrost połączeń telefonów komórkowych z internetem rośnie szybciej niż liczba użytkowników serwisu Twitter, który jest najszybciej rozwijającym się obecnie serwisem na Naszym globie świadczy, że już niedługo internet w telefonach komórkowych stanie się czymś normalnym. I można powiedzieć, że już jest czymś normalnym – gdyby nie to, że w Polsce gdybyśmy chcieli korzystać z internetu w komórce musielibyśmy posiadać dostęp do WiFi lub w przeciwnym razie płacić słone pieniądze za takie połączenia.

Niestety internet w komórce w Polsce to jeszcze luksus, choć modele telefonów, które są na rynku, już od dawna pozwalają Nam zakosztować wirtualnego świata. Pozostaje tylko czekać – projekt MOCOM przewiduje rozwój wielu aspektów związanych z telefonią mobilną do roku 2020 – może zdążymy się uporać do tego czasu z tańszym internetem:)

Via

Be Sociable, Share!