samsung-omniahdvsnokian95

Włoski blog hdblog.it miał możliwość testowania najnowszego nabytku Smasunga, czyli Smasunga i8910 Omnia HD. Dla porównania tego najnowszego modelu Samsunga postanowiono przeciwstawić Nokię N95.

Jak wygląda to mniej więcej w danych – Samsung i8910 (Omnia HD), posiada aparat fotograficzny 8 megapiksela, ale to nie najważniejsze. Jedną z głównych innowacyjnych myśli tego modelu to możliwość tworzenia filmików oraz zdjęć w jakości HD.

Po drugiej stronie postawiono ciężkie działo fińskiego giganta telekomunikacyjnego – Nokię N95. Dla przypomnienia telefon został wprowadzony na rynek w 2007 i pomimo tego nadal cieszy się zaufaniem wielu klientów. Telefon bardzo popularny, przez wielu nazywany „kombajnem – wszystkomogącym” i rzeczywiście, był i nadal poniekąd jest to jeden z najbardziej rozwiniętych modeli przedstawionych przez Nokię. Wracając do testu – Nokia N95 posiada obiektyw 5 megapiksela z zastosowaną techniką Carl Zeiss.

Jak wygląda rywalizacja? Zobaczcie sami na poniższe fotki i przekonajcie się!

Zdjęcia wykonane telefonem Nokia N95

n95-2 n95-3 n95-4 n95

Zdjęcia wykonane telefonem Samsung Omnia i8910 Omnia HD

omniahd-2 omniahd-3 omniahd-4 omniahd

Podsumowanie:

Jeśli chodzi o moje osobiste  odczucia to N95 nie pozostaje jakoś wielce w tyle w walce o lepszą jakość zdjęć. Proszę mieć jednak na względzie, że znawcą fotografii to ja raczej nie jestem i pewnie wielu z Was nie zgodzi się z moją opinią. Omnia HD ma lepsze zdjęcia, ale pamiętajmy, że jest to model z 2009 roku, po drugie aparat 8 megapiksela, po trzecie jakość HD. Jak ma się to wszystko do modelu Nokia N95, który jest już 2 lata na rynku, posiada aparat 5 megapiksela i nie posiada możliwości robienia zdjęć w jakości HD – oceńcie sami 🙂

Via

Be Sociable, Share!