gsmarena_004.jpg

Sony Ericsson W508 to telefon pasujący do każdego, co ceni sobie przede wszystkim oryginalność i wyjątkowy styl telefonu. Nowoczesny, świeży design to wyznaczniki trendu Sony Ericssona W508. I kto wie, czy właśnie nie te cechy tego modelu spowodują, że stanie się on dość poważnym graczem na ciasnym rynku telefonów komórkowych, bo dla wielu ludzi właśnie wygląd zewnętrzny telefonu liczy się najbardziej.

Oprócz ciekawej stylistyki modelu W508 znajdziemy tutaj także sporo dodatków – przede wszystkim charakterystyczny dla serii W odtwarzacz Walkman. Telefon nie tylko musi wyglądać – musi także porządnie grać i na tą cechę telefonu nie powinniśmy narzekać. Firma Sony znana ze świetnej jakości sprzętu audio, jak zwykle pokazuje klasę także w świecie telefonów komórkowych.

Poza aspektami muzycznymi telefon posiada także aparat 3,2 megapiksela – który jest średnim osiągnięciem, jak na najnowsze telefony – choćby Sony Ericsson Idou – 12 megapikseli. I choć wielu kłóci się, że piksel w aparacie to tylko liczba bez większego pokrycia, ja nie zgadzam się z tym zdaniem. Odpowiedzią na to wszystko jest choćby technologia, która jakoś dziwnym trafem nie stoi w aparatach foto na magicznej liczbie 1 megapiksel, a cały czas pnie się w górę i chyba nie robi tego tylko dla liczb, a bardziej dla efektu i efektywności.

Niestety przy okazji aparatu fotograficznego w tym modelu trzeba także powiedzieć o pewnej wadzie – brak auto focus’a czy lampy LED. Ta wada praktycznie całkowicie wyklucza możliwość robienia zdjęć w ciemnych pomieszczeniach. Szkoda, że twórcy tego modelu nie dopracowali takiej drobnej, a przydatnej funkcji.

Sony Ericsson W508 został wyposażony w dwa wyświetlacze, jak to na model typu clamshell zewnętrzny ekran OLED o rozdzielczości 1,1 cala został dodatkowo zabezpieczony przed zarysowaniami. Jest to wyświetlacz monochromatyczny i wyświetla najważniejsze informacje o tym, czego właśnie słuchamy, kto dzwoni czy powiadamia nas o tym, że przyszedł nowy sms.

Drugi ekran – wewnątrz telefonu to już kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 2,2 cala posiadający także dodatkowe zabezpieczenia szybki przed zarysowaniami. Jednakże 256 tysięcy kolorów nie jest wynikiem rewelacyjnym – miejmy jednak nadzieje, że będzie on w zupełności wystarczył.

Podsumowując Sony Ericsson W508 to telefon skierowany do ludzi młodych, dynamicznych, ceniących sobie zarówno wygląd telefonu, jak i dobrą jakość muzyki. Telefon ten powinien bez problemu poradzić sobie wśród muzycznych telefonów tego typu. A to, co będzie wyróżniać ten model spośród innych to przede wszystkim bardzo ciekawa stylistyka. Miejmy nadzieje, że cena telefonu także będzie dostosowana do docelowego targetu w508. Planowane rozpoczęcie sprzedaży tego modelu przewiduje się już w najbliższym czasie – wiosna 2009.

Dane techniczne telefonu Sony Ericsson W508:

Sieci:  850/900/1800/1900

Zapowiedziany: 2009, Styczeń

Wymiary: 50 x 94 x 14 (szer. x wys. x grubość)

Ekran:   256 tyś. kolorów, 240 x 320 pikseli, 2,2-cala, TFT

II Erkan (zewnętrzny): 128 x 36 pikseli, 1,2 cala, OLED, monochromatyczny

Wibracje: tak

Pamięć wbudowana: 100 MB

Karta pamięci: tak, do 16GB

GPRS: tak

EDGE: tak

3G: HSDPA

Wi-Fi: nie

Bluetooth: tak

Wiadomości: SMS, MMS, Email

Aparat: 3,2 megapiksela, video (VGA@15fps)

GPS: nie

Bateria:  Li-Ion

Galeria:

Via

Polecamy także:

Prezentacja telefonu Nokia N97 (foto + video)

Prezentacja telefonu Nokia E71x (foto + video)

Prezentacja i opinia telefonu Samsung GT-S8300 Ultra Touch (foto +video)

Prezentacja telefonu HTC Snap (foto + video)

Prezentacja telefonu Nokia E75 (foto + video)

Prezentacja telefonu Samsung BEAT DJ (video)

Prezentacja telefonu Sony Ericsson T707 (foto + video)

Prezentacja telefonu Samsung Omnia HD i8910 (foto + video)

Be Sociable, Share!