se-w205-496x248

Sony Ericsson przedstawił dzisiaj dwa nowe modele telefonów. Nie są to może model najwyższej półki, ale zadowolą z pewnością większość użytkowników.

Pierwszy model to Sony Ericsson W205 – jest to kontynuacja serii Walkman wydawanej przez SE. Oczywiście jak na tą klasę teleon posiada on świetne zaplecze muzyczne – odtwarzacz Walkman, Mega Bass czy Track ID to tylko niektóre rozwiązania, które znajdziemy w tym modelu. Dodatkowo W205 posiada aparat 1.3 megapiksela – jak dla mnie aparat tej klasy jest zbędnym dodatkiem do telefonu – nie wnosi nic nowego, ponieważ główna funkcja aparatu, czyli robienie zdjęć działa tutaj bardzo kiepsko. Poza funkcją foto, aparat może także nagrywać filmiki video.

Drugim telefonem zaprezentowanym przez Sony Ericssona jest Sony Ericsson S312. Jest to model zupełnie inny niż W205, nie posiada tylu funkcji muzycznych (brak odtwarzacza Walkman). S312 różni się także wyglądem – nieco dziewczęcym, utrzymanym w pastelowych kolorach. Zamiast rozbudowanych funkcji audio w telefonie, twórcy S321 skupili się bardziej na nieco lepszym aparacie foto (2 megapiksela), co nie jest i tak nawet przeciętnym wynikiem.

Podsumowując Sony Ericsson zaprezentował dwa bardzo przeciętne modele telefonów. Szczerze mówiąc z tak ubogimi danymi technicznymi ciężko będzie mu zawojować na konkurencyjnym rynku telefonii komórkowej. Plusem dla W205 są rozbudowane możliwości odtwarzacza audio i wielu zwolenników tych właśnie aplikacji.

Dokładna premiera, jak i cena tych dwóch telefonów nie są jeszcze znane. Wiadomo tylko, że W205 pojawi się w drugim kwartale tego roku, natomiast S312 zawita na rynek w 3 kwartale tego roku.

Be Sociable, Share!