htc-snap

HTC Snap został oficjalnie zaprezentowany na targach CTIA 2009 w Las Vegas. Chciałbym nieco bardziej przybliżyć sylwetkę tego właśnie modelu.

HTC Snap to telefon typu Smartphone i posiada typowy, jak na modele w tej klasie, wygląd zewnętrzny – a więc klawiatura typu QWERTY, która jest prosta w użytkowaniu. Ponadto duży, wygodny ekran – choć w przypadku tego modelu ekran wydaje się troche mało praktyczny – wygląda tak jakbyśmy normalny ekran w telefon komórkowy oglądali w poziomie. W przypadku Snap ekran posiada rozdzielczość 240×320 (2,4 cala). To co jednak będzie wyróżniać tego smartphona spośród innych modeli to jego wymiary – grubość – tylko 12mm rzeczywiście jest imponującym wynikiem i wpływa pozytywnie na estetykę tego telefonu.

Telefon został wyposażony w standardowe dodatki, jak na telefon tej klasy – WiFi, GPS czy HSDPA. Cieszy bardzo obecność WiFi w tym modelu, ponieważ jest to niezwykle ważny i praktyczny dodatek w telefonie. System operacyjny telefonu to Windows Mobile 6.1 z procesorem 528MHz – zapewniający stabilność i szybkość działania systemu. Wśród nowych rozwiązań możemy tutaj znaleźć funkcję zwaną Inner Circle pozwalającą na bardziej sprawną obsługę skrzynki odbiorczej e-maili.

Niestety już po samej specyfikacji technicznej mozna dopatrzyć się wady w tym modelu. Chodzi o aparat fotograficzny – 2 megapiksela jest osiągnięciem może i dobrym, jak na smartphona z lat 2006 – 2007. Jednak jak przypatrzymy się na rozwój aparatów fotograficznych w telefonach komórkowych, gdzie dochodzą one do 12 megapikseli, a wojna pikselowa trwa w najlepsze,  model ten może być zgóry skazany na niepowodzenie – właśnie z racji na słaby aparat fotograficzny i można zaryzykować powiedzieniem, że HTC Snap aparatu praktycznie nie ma, bo jest niepraktyczny i bardzo słabej jakości.

HTC Snap trafi do sprzedaży w drugiej połowie tego roku.

Zapraszamy do przejżenia zdjęć z galerii i obejrzenia video prezentującego HTC Snap na żywo.

Polecamy także:

Prezentacja telefonu Nokia E75 (foto + video)

Prezentacja telefonu Samsung BEAT DJ (video)

Prezentacja telefonu Sony Ericsson T707 (foto + video)

Prezentacja telefonu Samsung Omnia HD i8910 (foto + video)

Be Sociable, Share!