big_1269

Samsung już prawie dwa miesiące temu zaprezentował swoje najnowsze słuchawki na targach w Barcelonie, wśród nich znalazł się telefon Samsung GT-S8300 Ultra Touch. W Polsce model ten jak na razie dostępny jest w sprzedaży u trzech operatorów – Ery, Play i Orange. Telefon ten wyróżnia się przede wszystkim ciekawym, dopracowanym wręcz do perfekcji designem. Oprócz efektów stricte wizualnych projektanci nie zapomnieli by Samsung GT-S8300 Ultra Touch posiadał także przyzwoite wnętrze. Zapraszamy do prezentacji telefonu.

Jak już wcześniej podkreśliłem model ten został „dopieszczony” na całej linii jeśli chodzi o wygląd. Mi osobiście bardzo przypadł do gustu. Podoba mi się duży, bardzo praktyczny i funkcjonalny wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 240 x 400, 2,8 cala. Całość w kwestii wyświetlacza dopełnia dotykowy ekran, co w połączeniu z klasyczną klawiaturą jest świetnym rozwiązaniem. Telefon utrzymany jest w ładnej, przyjemnej dla oka kolorystyce szaro – czerwonej. Kolejny plus na rzecz Samsunga GT-S8300 Ultra Touch to eleganckie wykończenie tylnej (zakrywającej się przy zamykaniu) części telefonu. Jest to sprawa może mniejszej wagi, ale powstało już wiele podobnych sliderów, który ten właśnie element miały całkowicie niedopracowany – włącznie z tym, że w Nokii E66 możemy zobaczyć nawet malutkie śrubki wchodzące w pokrywę telefonu.

Kwestia wyposażenia jest znacznie ważniejsza niż wygląd telefonu i ona zazwyczaj decyduje o wyborze danego modelu. W Samsungu Ultra Touch oprócz wcześniej wspomnianego ekranu dotykowego znajdziemy takie dodatki jak: aparat 8 megapiksela z diodą LED – świetne rozwiązanie i posunięcie Samsunga sprawia, że model ten jest postrzegany nie tylko jako wpół biznesowy egzemplarz, ale także jako w pełni multimedialny i praktyczny przykład telefonu komórkowego. Poza świetnym aparatem znajdziemy tutaj także GPS – jest to dobra funkcja, jednak będę się upierał, że w telefonach komórkowych z racji na bardzo mały ekran jest to mało praktyczny dodatek. Telefon został wyposażony także w akcelerometr i możliwość oglądania filmów zapisanych w formacie DiVX – połączenie tych dwóch parametrów ma w tym przypadku ze sobą wiele wspólnego – któż nie chciałby oglądać filmów gdy komórka ustawiona jest w poziomie. Kolejny bonus jaki znajdziemy w telefonie to możliwość przesyłania danych HSDPA do 7,2 Mbps, co jest oczywiście ważnym aspektem w najnowszych telefonach.

Do minusów tego aparatu niewątpliwie należy zaliczyć brak WiFi i bardzo słaba bateria (tylko 880 mAh), która w rzeczywistości jak na tak rozwinięty i energochłonny model telefonu (16 milionów kolorów, dotykowy, AMOLED ekran) nie ma się co czarować – bateria będzie nam zapewniać góra 4 dni funkcjonowania.

Podsumowując
Telefon Samsung GT-S8300 Ultra Touch jest modelem bardzo udanym i ciekawym. Jak najbardziej zasługuje na uwagę i powinien mierzyć się z najlepszymi w średniej klasie na rynku. Jednakże nie mogę powiedzieć, iż jest to model idealny – brakuje WiFi, co w moim odczuciu jest dużym minusem; brakuje również dobrej baterii, co dla wielu użytkowników jest wręcz wyrocznią przy wyborze telefonu.

Porównanie cen u operatorów GSM telefonu Samsung GT-S8300 Ultra Touch.

Najtańsza wersja:
– Era – Era Relaks 24 miesiące (1000min\0sms) – abonament 330zł miesięcznie – cena telefonu: 1.00zł
– Orange – Abonament 200 Promocja: Na Zawsze dla Ciebie 36 miesięcy (270min\1000sms) – abonament 200zł miesięcznie – cena telefonu: 1.00zł
– Play – Play One Play 145 Promocja Urodzinowa 36 miesięcy (372min\725sms) – abonament 145zł miesięcznie – cena telefonu: 499zł

Dane techniczne telefonu:

Sieci:  850/900/1800/1900Mhz

Zapowiedziany: 2009, Luty

Wymiary: 110 x 51,5 x 12,7 mm

Ekran:  dotykowy, 2,8 cala, 16 milionów kolorów, AMOLED (240 x 400)

Wibracje: tak

Pamięć wbudowana: do 50 MB

Karta pamięci: microSD (do 16GB)

GPRS: tak

EDGE: tak

3G: HSDPA

Wi-Fi: nie

Bluetooth: tak

Wiadomości: SMS, MMS, Email

Aparat: 8,0 megapiksela, dwie lampy LED,

GPS: tak

Galeria:


Video:

Polecamy także:

Prezentacja telefonu HTC Snap (foto + video)

Prezentacja telefonu Nokia E75 (foto + video)

Prezentacja telefonu Samsung BEAT DJ (video)

Prezentacja telefonu Sony Ericsson T707 (foto + video)

Prezentacja telefonu Samsung Omnia HD i8910 (foto + video)

porównanie cen: skrzydełko.pl

zdjęcia: fony.sk

Be Sociable, Share!